Ametysty i cytryny, i rubiny, i agaty, i…

Minerały, czyli niesamowicie magiczne kamienie, które przybierają najrozmaitsze i najbardziej wyszukane formy w naturze. Ich krystaliczna struktura oraz niesamowita paleta barw sprawiają, że kamienie te niesamowicie fascynują, a ich wzory wręcz potrafią wprowadzić w trans w poszukiwaniu prawdziwego piękna. Kiedyś stosowane głównie w formie biżuterii, dziś podawane są w akompaniamencie aranżacji wnętrz… 

i smakują wyśmienicie.

Istnieje wiele możliwości zachwycania się różnymi okazami we własnych domowych kolekcjach, nie tylko w gablotkach, ale również jako elementy przedmiotów codziennego użytku, jak lampy, obrazy, podpórki na książki i wiele innych niezbadanych, współczesnych i nie elementów wnętrz. Dodatkowo ich epickie kolory i oryginalne kształty nadają przestrzeni  indywidualny    charakter  i smak. Ametystowe fiolety, żylaste marmury, czy zebrowate agaty wprawią w drganie każde nieco monotonne miejsce.

 
 • „Akwamaryn — przezroczysty, niebiesko- zielony kamień. Szczególnie polecany dla osób spod znaku Wagi. Jest kojarzony z pięknem, uczciwością i szczerością. Sprzyja wyrażaniu myśli i uczuć, pomagając w budowaniu lepszych relacji z ludźmi. Chroni przed reumatyzmem i uśmierza bóle głowy.
 • Ametyst — purpurowy kryształ będący odmianą kwarcu. Uważany za idealny kamień dla Ryb. Kojarzony z mądrością, duchowością i trzeźwością umysłu. Pomaga rozjaśnić umysł podczas medytacji.
 • Krwawnik — ciemnozielony kamień z niewielkimi czerwonymi kropkami. Szczególnie polecany dla osób spod znaku Barana. Symbolizuje siłę, odwagę i wytrwałość. Ma chronić przed krwotokami.
 • Onyks – czarny lub szary kamień z wyraźnie zaznaczonymi przebarwieniami. Wzmacnia wytrzymałość i odporność. Pomaga wytrwać i przezwyciężyć trudności oraz przyspiesza regenerację po wysiłku. Idealny dla Koziorożca.
 • Karneol — odmiana chalcedonu o czerwonawej lub pomarańczowej barwie. Wspomaga trawienie, poprawia koncentrację i dodaje energii. Jako kamień wyostrzający świadomość idealnie nadaje się dla osób roztargnionych i zagubionych.
 • Opal — popularny minerał o zróżnicowanej kolorystyce. Przywraca równowagę emocjonalną i rozwija intuicję. Jego właściwości różnią się w zależności od odmiany. Meksykański opal ognisty ma przynosić pieniądze, opal czarny — wspomagać leczenie depresji. Polecany osobom spod znaku Bliźniąt.
 • Topaz — kruchy, przezroczysty kryształ o zróżnicowanej barwie. Uważany za kamień radości, poprawia nastrój i rozprasza złe myśli. Pozytywnie wpływa na umysł, poprawiając koncentrację i pomagając w rozwiązywaniu problemów. Szczególnie polecany Bliźniętom.
 • Kryształ górski — przezroczysty kryształ. Oczyszcza ciało i umysł oraz niweluje panująca w pomieszczeniu złą aurę. Zapewnia prawidłowy przepływ energii w organizmie. Uśmierza ból. Idealny dla osób spod znaku Lwa.
 • Jadeit — kamień o głębokiej, zielonej barwie z czarnymi przebarwieniami. Symbolizuje pokój i harmonię, pomaga rozwiązać spory. Przynosi spokojny sen oraz łagodzi migreny. Najlepsze znaki zodiaku to: Byk, Lew i Panna.
 • Lapis lazuli — kamień o niebiesko-granatowej barwie. Uznawany za symbol inspiracji, prawdy i mądrości. Sprzyja pozytywnym relacjom i pozwala lepiej zrozumieć siebie. Szczególnie polecany osobom spod znaku Wodnika, Ryb i Koziorożca.
 • Cytryn — kamień o wyrazistym, żółto-zielonkawym kolorze. Przywraca radość życia i wiarę w siebie. Dodaje energii. Łagodzi objawy cukrzycy. Polecany osobom spod znaku Panny i Lwa.”,   źródło WESTWING
 • ~’Potęga Kamieni’ – Emma Lucy Knowles