Cyryl Zakrzewski

Cyryl Zakrzewski

Rzeźbiarz, projektant, absolwent Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego  w Poznaniu (rok 2011). Jego dyplom został uhonorowany w konkursie Marii Dokowicz na najlepsze dyplomy.

 

Uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą (Japonia, Włochy, Słowenia, Austria). W 2012 roku otrzymał stypendium marszałka województwa wielkopolskiego na stworzenie stałej instalacji  w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu. W 2013 roku został zaproszony do zaprojektowania i wykonania stałej instalacji dla parku rzeźb Visual Park nad jeziorem Strzeszyńskim. Również w 2013 roku wygrał konkurs shitsurai art na biennale w Kobe z rzeźbą „Blooming Universe”, po biennale rzeźba została przeniesiona do Tokio i na stałe zainstalowana w Tokyo Fukudenkai.

Stworzył dziesiątki oryginalnych mebli i elementów wyposażenia wnętrz, z których kilka zostało wprowadzonych do sprzedaży pod marką Noweodel.org. Obie jego prace, rzeźby i meble, są ściśle związane ze światem przyrody. Design traktowany jest przede wszystkim jako forma estetyczna, rodzaj specyficznej rzeźby, która jest bliższa człowiekowi, nawiązuje bezpośredni kontakt poprzez użycie.

 

pytania o cenę kieruj na contact@come-in.pl