Ivo Nikić

Ivo Nikić

Artysta urodzony w 1974 roku w Prisztinie. Ukończył ASP w Warszawie dyplomem uzyskanym w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. Laureat wielu nagród, w tym stypendium Artist-in Residence w Bernie i Szwajcarii, nominowany także kilkukrotnie do nagrody Paszporty Polityki. Obecnie współtworzy latającą galerię szu szu wraz z Piotrem Kopikiem i Karolem Radziszewskim. 

 

W swoich pracach pokazuje szeroki wachlarz umiejętności. Zajmuje się malarstwem, fotografią, filmem wideo, a także jest twórcom wielu obiektów i instalacji. Formy, które tworzy cechuje niezwykła płynność surrealistycznych połączeń, plam układających się w nienazywalne formy, figuratywne i prowokujące do myślenia. To przedmioty, których nazw należy poszukiwać na płótnach Ivo. 

 

Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju (CSW Zamek Ujazdowski, BWA Zielona Góra, Galeria Studio, Galeria Arsenał w Poznaniu, Fokus Łódź Biennale) i za granicą (m.in. Humboldt Berlin, Umspannwerk; Bat-Yam International Biennale of LandscapeUrbanism w Izraelu; Rotor w Grazu; TokyoFashionWeek).

 

 

pytania o cenę kieruj na contact@come-in.pl