Patrycja Kurus

Patrycja Kurus

Urodzona w Chełmie w 1990r. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni profesora Wojciecha Cieśniewskiego, ukończyła również liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu.

Brała udział w plenerach malarsko-rysunkowych (m.in. XVII Ogólnopolski Plener Malarsko-Rysunkowy w Kazimierzu Biskupim) oraz wystawach zbiorowych i indywidualnych swoich prac m.in. w Chełmie (Wystawa „Przyrodnicze inspiracje” w Muzeum Ziemi Chełmskiej, Wystawa indywidualna malarstwa „P. Kurus – Malarstwo” w Chełmskim Domu Kultury), Żyrardowie (Wystawa zbiorowa), Płocku (Wystawa zbiorowa „Poranek dzieciństwa…” w Płockiej Galerii Sztuki) oraz wielokrotnie w Warszawie (Wystawa konkursowa „Bright Spring” w Warsaw Trade Tower w Warszawie, Wystawa zbiorowa „Struktury” w MDK w Warszawie, Wystawa zbiorowa „Portret Doriana Gray’a” w Domu Kultury Świt w Warszawie, Wystawa indywidualna Niepokój w Domu Kultury Kolorowa w Warszawie,  Wystawa indywidualna  Chopin malowany). Zdobyła również wyróżnienie w konkursie Sztuka Izolacji organizowanym przez Bydgoskie Centrum Sztuki.

 

Szuka inspiracji we wszystkim co ją otacza, próbując przekazać nie tylko wrażenia wizualne ale przede wszystkim emocje towarzyszące jej podczas malowania. Chce aby jej obrazy były jak najbardziej prawdziwe i uniwersalne.

W malarstwie pasjonuje się tematyką emocji nam bliskich: smutek, niepokój, melancholia.  

 

pytania o cenę kieruj na contact@come-in.pl